Рекрутер в Польщі – хороша робота?

Будь яка професія має плюси і мінуси. Такий вид професійної діяльності як рекрутація працівників до Польщі теж.

Мінуси

Робота з людьми важка і емоційно виснажлива. Якщо рекрутеру важко контролювати емоції, він “зривається” і кричить на людей. Буває і навпаки – плаче. На роботі або вдома – не важливо де саме. Як правило, так себе поводить недосвідчений рекрутер із мінімальним досвідом.

Робота з людьми виснажує нервову систему і може призвести до емоційного вигорання, депресії та інших проблем зі здоров’ям. Іноді це може зашкодити особистим чи сімейним відносинам, адже постійна роздратованість і нерви зазвичай не сприяють гармонії у стосунках, хоча це досить індивідуально.

Відсутня стабільність у роботі

Це стосується як виконання планів з рекрутації так і заробітної плати. Працюючи в рекрутації ніколи не відомо скільки людей не доїде до роботи, скільки втече без попередження, скільки звільниться і чи вдасться їх знайти взагалі. Якщо при цьому рекрутеру ставлять план знайти певну кількість працівників, це викликає стрес. Це не той позитивний вид стресу, який змушує людину розвиватися, а якраз той стрес, який виснажує і призводить до хвороб.

“Плаваюча” заробітна плата багато кому теж може здатися мінусом. Яку заробітну плату отримає рекрутер залежить від багатьох факторів. І часто від рекрутера багато з цих факторів не залежать. Тобто, старання не завжди гарантують заробіток. Якщо ж не старатися взагалі, плисти за течією і “забити”, то високого заробітку точно не буде. Якщо старатися, то за певний місяць можна добре заробити, а в іншому задовольнятись “мінімалкою” та ще й (іноді) бути на грані звільнення через незадовільні результати і невиконані плани.

Чому так? Окрім старань, пошуку кандидатів, розмов з ними і рутинної офісної роботи майбутня зарплата рекрутера залежить від того чи вдасться знайти людей на ті вакансії, які пропонує його агенція і чи приїхавши люди залишаться працювати. Останнє взагалі передбачити неможливо.

Сидяча робота і все що з цим пов’язано

Робота за монітором та екраном смартфону погано впливає на зір. Страждає хребет, постава, м’язи, можуть виникати застійні явища і різні супутні хвороби. Проте це стосується будь-якої офісної роботи і тут варто працювати над собою і фізичним тілом, а не скаржитись на професію.

Обробка інформації та емоцій

Мінусом роботи рекрутера є спілкування з величезною кількістю людей щодня. Який би досвідчений не був рекрутер, він всеодно часто не з власної волі змушений вислуховувати нарікання, незадоволення, претензії, а іноді навіть погрози з боку потенційних працівників. Про такі “дрібниці” як образи, нецензурну лексику чи прокльони взагалі не говоримо.

Проте одночасно це є шансом вдосконалити свої комунікативні навички, навчитись ефективно розмовляти з людьми, загартувати характер, не боятись брати відповідальність за свої слова.

Відсутність балансу праця/відпочинок

Робота рекрутера рідко розпочинається о 8-й ранку і закінчується о 16-й. Спокійні вихідні із коханою людиною чи друзями часто можуть “розбавляти” телефонні дзвінки і повідомлення від пошукачів роботи. Рекрутер часто працює не лише в офісний час, щоб бути достатньо ефективним і виконати план замовлення або для того щоб достойно заробити. Чому так?

Працівники, які їдуть на роботу, часто приїжджають о 6-й рано або після 19 вечора і дзвонять саме в цей час. Не відповісти рівнозначно втратити клієнта або залишити його часто безпорадного в незнайомій йому країні без знання мови і місцевих нюансів. Часто кандидат приїжджає в суботу або в неділю, хоча чітко знав, що його просили приїхати у будній день.

У будні дні багато потенційних кандидатів повертаються додому після роботи і завершивши домашні клопоти переглядають нові вакансії. Саме тоді вони вирішують написати або зателефонувати рекрутеру і уточнити деталі.

Вищесказане часто заважає гармонійному балансу праці та відпочинку рекрутера, тому рекрутер дійсно має любити свою роботу, “жити роботою”. Усе для того, щоб жити із задоволенням, працювати ефективно, довго і з користю.

Рідні рекрутера теж мають розділяти його нелегку місію, підтримувати і з розумінням ставитись до ситуації, інакше конфліктів не уникнути, а зайві негативні емоції зі сторони близьких для рекрутера взагалі як підступний удар в спину (на роботі він і так часто перенасичений емоціями).

Але не все у цій професії в таких темних барвах. В роботі рекрутера є також величезна кількість плюсів, про деякі з яких ми далі і поговоримо.

Плюси

Постійне самовдосконалення

В роботі рекрутера неможливо просто “залягти на дно” і тихо виконувати нудну і монотонну роботу. Тут все постійно змінюється, починаючи від законів, нововведень, правил і закінчуючи вакансіями, обмеженнями, новими видами реклами, трендами тощо. Тобто, хочеш-не-хочеш, а щоб залишатися на пульсі рекрутації необхідно постійно поповнювати базу знань у всьому, що стосується проживання та роботи в Польщі.

Службове становище і його користі

Це корисно не лише у професійному плані, а й для самого себе. Рекрутер знає всі закони, що стосуються працевлаштування іноземців в Польщі, першим дізнається про зміни, знає “як порахувати візовий коридор”, чому не можна працювати по “воєводській” візі якщо вичерпано дні по освядченню, може замовити запрошення на роботу або анулювати його, написати лист у страж граничну чи зателефонувати в ужонд праці і ще багато-багато іншого. Знання зайвими не бувають.

Рекрутер знає нюанси більшості професій, які пропонують у Польщі

За роки (або принаймні місяці) роботи в рекрутації, рекрутер дізнається про різні подробиці кожної вакансії не лише з оголошення, від роботодавця, а й безпосередньо від працівників, які підтримують з ним контакт.

Іноді від безпосередньо відвідує об’єкти, де будуть працювати майбутні клієнти його агенції. Це не лише шанс побачити відомі підприємства Польщі зсередини, а й дізнатися деталі роботи, заробітку, внутрішні процеси.

Дівчина рекрутер у свої 22 знає нюанси зварювання поперечних швів в інертних газах, що таке 45-ка на сленгу далекобійників, які є режими роботи тахографа і що “дієта” це зовсім не про схуднення.

Такі знання не лише цікаві з погляду загального розвитку. Втомившись від клієнтів і покинувши рекрутерське ремесло, рекрутер знає куди піти на роботу 🙂 Звісно, це жарт. Але знайомим запропонувати перевірену вакансію хороший рекрутер точно може без проблем.

Знання і постійна практика декількох мов

Більшість рекрутерів, які працюють в польських агенціях добре володіють польською, українською, російською мовами. Останнім часом від рекрутера також часто вимагають знання англійської мови, оскільки ринок польської рекрутації відкриває нові горизонти пошуку працівників, зокрема із Азії та Африки.

Варто зауважити, що практика застосування мов тут дуже ефективна, і хоча не вимагається ідеальне знання граматики, потрібно вміти порозумітися з іноземним працівником чи роботодавцем. До того ж, часто необхідно “перемикатися” між різними мовами і хоча на початку це виснажливо, з часом стає автоматичним процесом.

Заробітна плата

Ми вже згадували цей пункт у мінусах, але і плюси заробітної плати рекрутера теж є. Як правило, рекрутер окрім основної ставки має певний відсоток або сталу оплату за кандидата в залежності від знайденого клієнта і його кваліфікації. Фактично, тут немає верхньої межі заробітку і якщо вакансії хороші, а люди залишаться працювати на довгий час, можна заробляти дуже достойно.

Можливість проявити творчі здібності

Робота рекрутером це не лише нескінченні пости у Фейсбук вакансій з сердечками, доларами і вишеньками та відповіді на дзвінки. Часто тут можна проявити креатив і за допомогою цього знайти клієнтів. Це стосується графіки, відео, нових каналів спілкування у соцмережах тощо. Все що придумаєш і все що принесе позитивний результат.

Місія і користь для людей

Сотням людей рекрутер допомагає знайти роботу, адаптуватися в іншій країні і заробити кошти, які людина не взмозі заробити у себе вдома.

На ці зароблені кошти працівники утримують свої родини, допомагають рідним, дітям, батькам і роблять багато корисного. Частково у цьому також є і заслуга кожного рекрутера. Якщо ти рекрутер, або збираєшся ним стати – пам’ятай про це.

Незважаючи на велике емоційно-психологічне навантаження та часто жертвування власними інтересами, рекрутер робить благородну місію – допомагає людям, робить потрібну і корисну справу. Працюючи совісно, чесно і відкрито рекрутер реалізовує себе у професії, здобуває повагу і приносить користь.

Uncategorized