Емоційне вигорання рекрутера

«Годинами дивишся у монітор, заходиш на будь-які сайти, але лише не ті, які стосуються роботи? Переглядаєш фото з минулої подорожі на своєму Інстаграмі? Шукаєш куди б поїхати (втекти) хоча б на вихідні? Робочий телефон на беззвучному режимі і замість відповідати на дзвінки переадресовуєш усіх на Viber і ліниво скидаєш вакансії? Коли все-таки приймаєш вхідний дзвінок тебе дратує розмова і ти не контролюєш свої емоції? Знайомо? Скоріш за все, ти зіткнувся з емоційним вигоранням рекрутера, але спокійно! З цього стану можна вибратись!»

Емоційне вигорання це те, що може спіткати кожного рекрутера. Робота з людьми це не лише нескінченні дзвінки, постійна обробка інформації, а й емоційна складова. Кожна людина, яка звертається за пошуком роботи, має свої особисті і професійні проблеми, часто негативний досвід, свій характер і свої емоції. У кожного рекрутера теж свій характер і під час розмови відбувається емоційний обмін. Фактично, рекрутер це певного роду психолог, юрист, порадник, вчитель і іноді нянька, який/яка пропускає через себе величезну кількість інформації і чужих емоцій. І все це під час одного лише дзвінка. А якщо таких дзвінків за день мінімум 20-40? Дні накопичуються у тижні, тижні у місяці і якщо ігнорувати психологічне навантаження і нічого не робити, це не проходить безслідно.

В будь-якій роботі важливо не лише правильно розставляти пріоритети які стосуються професійної діяльності, а й старатися зберігати гармонійний баланс в усіх сферах життя.

Сьогодні детально поговоримо про синдром емоційного вигорання рекрутера. Цим питанням не можна легковажити, проте одночасно не варто його боятися. Ми знайдемо основні причини емоційного вигорання у рекрутера та запропонуємо методи які допоможуть його уникнути.

Причини емоційного вигорання бувають різні і до того ж у кожного вони можуть бути індивідуальні. Проте, легко можна узагальнити основні, про які ми і поговоримо далі.

Тобі не підходить ця робота

Багато людей живуть із стереотипом, що робота в офісі це певний «престиж» і «статус». Що ж стосується Польщі, то робота рекрутером для українців це часто одна із найпривабливіших альтернатив для роботи в офісі.

Вимагають в основному знання української та російської, іноді навіть володіти польською не обов’язково. Часто єдиною перепоною є лише досвід в рекрутації, але є вакансії де беруть починаючих рекрутерів, які бажають навчитися професії.

Тому в погоні за бажанням отримати місце в польському офісі багато хто навіть не розуміє, що робота має перш за все подобатись. А в гіршому випадку буде приносити постійний стрес і роздратування.

Ректутерам, які лише розпочали працювати в новій агенції не варто помилково сприймати початковий етап і стрес, пов’язаний з цим із емоційним вигоранням.

Проте якщо ви попрацювали вже досить довгий період і бачите, що робота вам не підходить, не варто знущатися над собою, адже в такому випадку вам гарантовано не лише емоційне вигорання.

Твій характер не підходить для роботи рекрутером

Кожен з нас виховувався у різних родинах, мав різне коло спілкування і відповідно має певне уявлення про те, що називається «робота з людьми». Робота з людьми – це найважча робота. Хтось помилково думає, що робота в офісі це легко, а важка фізична робота на будівництві – це важко.

Все залежить від того як подивитись на цю ситуацію. Якщо звик до фізичної роботи, то попрацювавши і втомившись можна поспати і на ранок маєш чисту голову і навіть відсутню крепатуру.

В рекрутації все зовсім не так – тут потрібно працювати із психологічним напруженням.

Але іноді буває так, що простіше уникати цього надмірного напруження, ніж постійно боротись з ним.

Ми не за те, щоб когось змінювати. Самовдосконалення це добре, але якщо стрес від дзвінків і спілкування з людьми надмірний, можливо варто задуматись над зміною діяльності?

Якщо ж рекрутація це твоє, розпізнай найпоширеніші типи характеру рекрутера.

Ти не зберігаєш баланс праці і відпочинку

В погоні за роботою та можливим заробітком не варто забувати, що організм має певний ресурс. Йому необхідно відновлюватись і переключатись на інші види діяльності, щоб відпочити, віднайти нові ідеї та залишатись активним і продуктивним у роботі.

Кожен рекрутер знає, що «увійшовши у робочу колію» телефон не буде замовкати ні вдень ні вночі. Дзвінок о 1-й ночі з питанням по вакансії для сімейних пар або повідомлення у Viber о 5-й ранку в стилі «я вже доїжджаю до Ґданська» це норма.

Тому варто ставити особисті рамки. Робота є роботою, а час на відпочинок і особистий розвиток теж має бути. Якщо цього не зробити, то через деякий час настане емоційне вигорання. Робота перестане подобатись і з кожним днем буде все більшим тягарем.

Приблизна модель планування робочого часу

Умовно, можна розділити день на 3 частини – 10 годин, 7 годин і 7 годин.

а) Переважно 10 годин на день у тебе буде займати робота. Це час, який присвячений рекрутації, публікуванню оголошень, спілкуванню, сюди ж входять кава, розмови з колегами, поїздка до роботи і інші речі, в перерві між якими ти всерівно займаєшся рекрутацією.

б) 7 годин це час, присвячений для себе. Сюди входять речі, які тобі особисто цікаві, які ведуть до особистого розвитку.

Це самоосвіта, фізична активність (плавання, біг, спортзал тощо), йога, медитація, читання, зустрічі з друзями тощо.

Важливо, щоб відпочинок поділявся на 2 фази – активну і пасивну. До активного відносяться всі види активної фізичної діяльності. До пасивного – самоосвіта, читання, перегляд інформації, фільмів в Інтернеті тощо.

в) Наступні 7 годин це сон.

Безлад на роботі і емоційне вигорання

Безлад на роботі, в тому числі на робочому місці, створює хаос. Це коли не знаєш за що взятися. В свою чергу це призводить до небажання доводити справи до кінця. Незроблене завдання – це відсутність нових звершень, а отже – відсутність задоволення від роботи.

З часом такий підхід призводить до накопичення багатьох справ, а нові справи, які з’являються тільки підвищують рівень стресу і незадоволення. Врешті-решт це втомлює настільки, що з’являється постійна втома і як наслідок – емоційне вигорання.

Планування справ обов’язково позитивно вплине на твою рекрутаційну діяльність. Якщо є певний план щоденної діяльності – це не лише спрощує життя і робить картину яснішою. Маючи план, ти розумієш рівень своєї продуктивності. Отримуєш задоволення від зроблених справ та досягнутих рекрутаційних результатів.

Планування дня суттєво може зменшити потенційну можливість емоційного вигорання. Планувати рекрутаційні справи краще з попереднього вечора. Тоді зранку, поки мозок найменш активний, можна одразу почати виконувати заплановані завдання.

Неправильний підхід до роботи і емоційне вигорання рекрутера

Твоє відношення до роботи і життя в цілому має бути адекватним. Це коли оцінюєш ситуацію спокійно, виважено і намагаєшся знайти вихід і вирішення проблеми/завдання, замість того, щоб шукати винних, перекладати відповідальність на інших або постійно жалітися.

Оцінка ситуації це те, що допоможе бути більш продуктивним, щасливим і пританцьовувати на вулиці, слухаючи улюблену пісню в своїх кайфових навушниках.

Не відповідай різкими висловлюваннями на образи клієнта. Просто адекватно «постав на місце» співрозмовника. Це можна зробити без різких слів і, доречі, це буде набагато ефективніше.

Працюючи у сфері рекрутації ніколи не сприймай негатив, образи або претензії на свій рахунок. Якщо ти відкрита людина, яка відповідально і чесно робить свою роботу – тобі немає за що піклуватись. Тим більше – за емоції різних людей.

Відсторонення від емоцій і вміння сфокусуватись на роботі це те, що вберігає рекрутера від емоційного вигорання.

Якщо ти емоційна людина і не можеш працювати відсторонено, а емоції тебе переповнюють – постарайся переводити їх в позитивне русло. В будь-якій ситуації можна посміятись або пожартувати, навіть якщо це буде виглядати неадекватно, це краще ніж промовчати, шукати виправдання там де його немає або нервувати.

Способи зняття ментального напруження

Правильні

Фізичні навантаження

Тут варто обрати щось для себе. Комусь більше підійде біг, комусь катання на велосипеді, а комусь тренування у спортзалі.

Медитація

На відміну від поширеної думки це не релігія і не якась духовна практика (якщо не надавати їй такого значення).

Примітивно кажучи – це практика очищення мозку від думок. Так як у корзині комп’ютера знаходяться видалені файлі, які займають пам’ять, у нашому мозку теж є безліч таких «файлів» (думок), які займають нашу «оперативну пам’ять».

Варто займатись гігієною мозку так як ми займаємось гігієною тіла. Щодня помився і очистив тіло – щодня зробив медитацію і очистив мозок.

Поїздки і подорожі

Це не обов’язково довготривалі поїздки закордон або в іншу частину країни. Часто це може бути виїзд до найближчого лісу і прогулянка на природі. Це допоможе привести до ладу свої думки і «переключитися» від роботи на деякий час.

Спілкування з друзями

Це необхідний пункт для кожного, хто відчуває таку потребу. Він допомагає «розвіятися», знайти нові ідеї і краще розуміти інших.

Хоббі, які подобаються

Надзвичайно важливий пункт. Організм потребує розвантаження і хоббі, яке подобається дозволяє йому відчути себе щасливим. Щасливий рекрутер має низькі шанси на емоційне вигорання.

Неправильні

Алкоголь

В голову багатьох людей через фільми і спосіб життя «старших колег» часто вкладається заїжджене поняття втомленого офісного працівника, який ледве дотягує до п’ятниці, щоб вжити чергову дозу алкоголю, наробити дурниць із такими ж як він і потім в понеділок знову прийти на роботу, щоб через тиждень все повторити.

Це жахливо неправильний підхід, який нідочого доброго ні в кар’єрі ні в житті не приведе.

Щоб бути активним і діяти тобі потрібна енергія. Накопичується вона через сон, їжу, активну фізичну діяльність і головне – справу, яка тебе «пре» і від якої ти ловиш кайф.

Алкоголь це певний кредит, де ти віддаєш всю свою енергію, а потім ще довго-довго накопичуєш її по частинках. Ні про яку активну і продуктивну роботу тут вже не може бути й мови. Часте вживання алкоголю взагалі забере всю твою енергію і не дивуйся якщо виникнуть проблеми на роботі і в особистому житті.

Тому запам’ятай – алкоголь це не спосіб зняття ментального напруження, а відкладання невирішених проблем у довгу скриню, який з часом призведе до критичної точки. Це прямий шлях до швидкого емоційного вигорання рекрутера і інших проблем.

Варто кайфувати від роботи

Найкращий спосіб уникнути емоційного вигорання це банально любити свою роботу.

Якщо робота приносить задоволення і ти відчуваєш постійний драйв і користь від того що ти робиш – ти на своєму місці.

Якщо є вдячні клієнти (ти потрібен людям), відповідна фінансова винагорода (ти добре заробляєш) то варто лише правильно планувати час праці і відпочинку і емоційне вигорання як рекрутеру тобі не загрожує.

Для тих, хто ще не впевнений, чи це робота для нього – варто використати спосіб «здати себе в аренду». Це рішення, яке рекрутер обирає на певний життєвий проміжок часу, яке буде приносити йому корисний досвід і фінансову винагороду, поки він знаходиться у пошуку більш підходящого для себе місця у житті.

 

Uncategorized