Досі думаєш, що робота рекрутером це лише безкінечні, нудні телефонні дзвінки?

Рекрутер у сфері працевлаштування в Польщі – це поєднання кількох різних видів діяльності, які стануть у пригоді, навіть якщо Ви кардинально зміните сферу в якій працюєте.

1. Перше чому Ви навчаєтесь – комунікація

Комунікація з колегами, часто польськомовними, комунікація з роботодавцями, з кандидатами, водіями автобусів, перевізниками, партнерами, працівниками різних структур пов’язаних з працевлаштуванням та легалізацією і комунікація, комунікація і ще раз комунікація… багато і навіть ЗАбагато комунікації…

2. Друге – самодисципліна і вміння використовувати час продуктивно

В роботі рекрутера є плани виконання та система роботи. Щоб не розпилювати свою увагу на все і одразу, потрібно вміти визначати пріоритети, поєднувати одне завдання з іншим, робити кілька справ на раз, при цьому пам’ятати, що на тобі велика відповідальність та виконувати все якісно і одночасно про те, що не все залежить від тебе (щоб не зійти з розуму в якийсь момент).

3. Третє – вміння продавати

І в цьому розумінні закладено тільки хороше значення (не плутаємо з «впарюванням»).

Ця сфера не нова, конкуренція велика і нажаль не дуже добросовісна та компетентна. Щоб бути хорошим і ефективним рекрутером, потрібно:

  • вміти визначати потреби людини, дізнаватись про плани, та очікування, щоб максимально наближено підібрати відповідний варіант роботи, який у тебе є;
  • вміти продавати себе, як спеціаліста і відповідно бути ним;
  • добре знати вакансію, на яку рекрутуєш працівників (без прикрас, просто добре знати всі плюси і мінуси);
  • вміти порівнювати з іншими вакансіями на ринку, а щоб вміти їх порівнювати, потрібно постійно за усім слідкувати і цікавитись. І це ще один напрямок…

4. Вміння вивчати, опрацьовувати і аналізувати велику кількість інформації

Вакансії, зміни в законодавстві (українському та польському), інформацію від партнерів та конкурентів. Переклад вакансій, вивчення усіх деталей, плюсів, мінусів, ставок та умов, які пропонують конкуренти на такого ж типу роботах і багато іншого.

5. Ти частково, а часто у великій мірі маркетолог

Ти публікуєш вакансії, робиш/шукаєш креативи, аналізуєш на що люди реагують, а на що не дуже, шукаєш нові способи зацікавити кандидатів різними видами розповсюдження інформації . Думаєш, як правильно подати інформацію в оголошеннях, а щоб це зробити, ти повинен бути частково ще й психологом.

6. Ти вчишся відповідальності, так як працюєш з живими людьми, в яких є свої проблеми, плани, побажання. В яких є сім’ї, діти, зобов’язання

Не дивлячись, інколи, на дивні, складно зрозумілі речі і поведінку, потрібно пам’ятати, що люди приїжджають на заробітки в чужу країну не від легкого життя, тому наша робота аж ніяк не повинна створювати для них ще більше проблем.

Щоб працювати в цій сфері довго і зберегти своє ім’я таким, щоб не боятися його публікувати у соціальних мережах, потрібно пам’ятати про достовірне надання інформації усім кандидатам, навіть якщо це зашкодить реалізації твого рекрутаційного плану/замовлення.

Вакансій і клієнтів завжди багато, Твоє імя одне!

7. Ти навіть трохи юрист

Рекрутер повинен знати деталі працевлаштування та легалізації перебування та роботи, щоденно, хоче він цього, чи ні, в процесі рекрутації він консультує в цих питаннях десятки людей. За такі послуги юристи беруть хорошу оплату, між іншим.

8. Ти МУСИШ бути активним

Якщо тобі це не дуже вдається, то іншого виходу, як змінити свій спосіб життя в тебе не буде, якщо ти дійсно хочеш працювати в цій сфері, звісно. Потрібно постійно поповнювати свій заряд енергії.

Нудну, вічно втомлену «млямлю», яка засинає під час роботи, важко зітхає і не зрозуміло, що ледь бурмоче собі під ніс, ніхто не буде слухати і довіряти.

Тому тут добровільно-примусово, ти повинен знаходити для себе різні види мотивації, відпочинку, спорту, навчання, які будуть тебе заряджати і надихати, будуть повертати тебе до життя, навіть після «найпаскуднішого» робочого дня.

Uncategorized