Зміни у фінансових виплатах на лікарняному. Польща

Зміни у фінансових виплатах на лікарняному. Польща
Головна Сторінка » Blog » Зміни у фінансових виплатах на лікарняному. Польща

Опозиція протестує проти наміру вдвічі скоротити час оплачуваного лікарняного.

За проект змін до системи соціального забезпечення відповідає Парламентський комітет з питань соціальної політики та сім’ї. За думкою Коаліції (Koalicji Obywatelskiej), зміни призведуть до того, що допомога на лікарняному буде виплачуватися у набагато менших кількостях.

– У цьому проекті через 31 рік роботи PiS зменшує лікарняну допомогу з терміну 182 днів до 91 дня, – сказала в п’ятницю Марцена Окла-Дрюновіц,
– Чому? – Тому що немає грошей.

Вона зазначила, що Польща могла дозволити собі виплачувати цю допомогу в 1990-х роках, коли було структурне безробіття і складна економічна ситуація.

– Сьогодні, коли багато людей мають COVID, чи стикаються з його наслідками, PiS знижує цю надбавку на половину, що багато захворювань не можна вилікувати за 90 днів,- додала вона.

Комітет з питань соціальної та сімейної політики в четвер підтримав проект урядової поправки до Закону про соціальне забезпечення, яка передбачає вирішення проблем червневих пенсій і скорочення терміну отримання допомоги по хворобі після припинення страхування.

Однак тривалість терміну допомоги протягом страхового періоду не зміниться, як і раніше 182 дні (270 в разі непрацездатності під час вагітності та туберкульозу).

Однак термін отримання допомоги по хворобі після закінчення страховки буде скорочений – передбачається, що вона не буде довше 91 дня (в даний час такою пільгою можна скористатися протягом 180 днів). Заступник міністра Станіслав Швед під час засідання комітету пояснив, що метою цієї зміни було ущільнити систему.

Коментувати

Останні новини

Підпишись та отримуй актуальні новини першим:

Share via
Copy link
Powered by Social Snap