Як змінився ринок працевлаштування в Польщі з приходом COVID

Як змінився ринок працевлаштування в Польщі з приходом COVID
Головна Сторінка » Blog » Як змінився ринок працевлаштування в Польщі з приходом COVID


Напевно усі, хто їздить на роботу в Польщу, періодично відчувають зміни на польському ринку працевлаштування з приходом COVID.

В цей період зазвичай дуже динамічно стартував сезон у сфері рекрутації. Більше починала працювати логістика, магазини, склади, починалися сезонні роботи, будови, будови доріг, готелі, ресторани і всі заклади пов’язані з цими об’єктами (напр. пральні, клінінгові компанії).

До цього накладалось те, що весною багато працівників виїжджало до дому, на Великодні свята, на випускні дітей зі шкіл та садочків, пізніше – вступні у вищі навчальні заклади, обробка городів тощо.

В результаті сукупності усіх цих факторів в один період утворювалась величезна «дира» у рекрутації. Усім одночасно потрібно було працівників, фірми в прямому сенсі ледве не билися за людей, піднімали ставки і робили все можливе, щоб об’єкти не залишилися «без рук до праці», в т.ч. удосконалювали умови роботи, знижували вимагання тощо.

З початком COVID все почало змінюватись. Ставки за цей рік не те що не зросли, а у багатьох галузях навіть зменшились. Наслідком цього стала всесвітня паніка і, звісно, періодичне введення локдауну (замороження кількох величезних сфер: туризм, готельний і ресторанний бізнес, авіаперевезення), проблеми з поставками сировини на підприємства.

Багато громадян Польщі залишилось без роботи, не говорячи вже про іноземців.

З втратою роботи втрачається і платоспроможність, відповідно зменшується товарообіг у магазинах, зменшуються замовлення на підприємствах, зменшується потреба в працівниках (коротка і проста схема).

Так відбувається не у всіх напрямках. Значно погіршилась ситуація у випадку некваліфікованих працівників. Робота є, але її поки що набагато менше, вимагання вищі, а оплата не така приваблива, як це було рік тому.

З кваліфікованим персоналом майже нічого не змінилося. Проблем з пошуком роботи для фахівців не має. Багато фірм, які постійно мають проблеми з пошуком працівників, переходять на рекрутацію фахівців з Азії і інших країн.

Потрібно пристосуватися до нової реальності і, можливо, задуматись над вдосконаленням своїх умінь, щоб стати спеціалістом якогось напрямку, або ж здобути нову, актуальну професію, щоб розширити свої можливості.

Коментувати

Останні новини

Підпишись та отримуй актуальні новини першим:

Share via
Copy link
Powered by Social Snap