Як не відбувати карантин по приїзду в Польщу?

Головна Сторінка » Blog » Як не відбувати карантин по приїзду в Польщу?

Актуалізація 10.07.2021

На сьогодні всі іноземці та громадяни Польщі, які прибувають з країн які не є у шенген, наприклад, з України, підлягають обов’язковому 10-денному карантину. На 7 день можна зробити тест, і якщо він буде негативний – оминути частину карантину.

Є і спосіб оминути карантин – прилетіти в Польщу літаком транзитом, і протягом 24 годин вилетіти з Польщі в будь-яку країну шенген зони. Наступного дня можна повернутися із тієї країни в Польщу і не відбувати карантин. В країнах прильоту часто підходить український ПЛР тест, який треба пред’явити в аеропорту.

Після змін 30-03-2021, тест зроблений в Україні не братиметься до уваги. Якщо Ви хочете оминути 10 днів обсервації, то протягом 48 годин від моменту перетину кордону, можна здати тест на Covid-19 (ПЛР – 350-500 злотих або тест на антиген- 120-160 зл. у пунктах, 200-300 злотих в аеропортах).

Де це можна зробити?

В будь-якому пункті прийому текстів на Covid. Це можуть бути приватні клініки, спеціальні мобільні пункти прийому аналізів на Covid, державні лікарні чи аеропорти. У більшості потрібно заздалегідь записуватись, але також часто є можливість здати тест в режимі живої черги (так як час перетину кордону складно передбачити).

Найзручнішим і найбільш простим для усіх є тест на антиген, тому що:

  • він набагато дешевший;
  • робиться за 10-15 хвилин;
  • результат тесту приходить зазвичай протягом дня (або вам на електронну пошту, або потрібно скачати з сайту клініки за попередньо поданий вам паролем і логіном)

Після здачі тесту, лабораторія має 24 години, на те щоб внести результати Вашого тесту у систему санепідемстанції.

Варто зазначити, що в зв’язку з тим, що багато іноземців не мають номеру PESEL, система може не зняти автоматично Вас з карантину, тому потрібно зателефонувати до відділення санепідемстанції (за місцям відбуття карантину) і впевнитись, що вас зняли з карантину. Якщо ні, то відправити усі необхідні їм дані.

Найкраще до санепідемстанції писати на електронну пошту, в такому випадку Ви отримаєте письмове підтвердження того, що вас знято з карантину.

Коментувати

Останні новини

Підпишись та отримуй актуальні новини першим:

Share via
Copy link
Powered by Social Snap