Візит Зеленського до Польщі – найважливіше

Візит Зеленського до Польщі - найважливіше

Фото: Офіс президента

Головна Сторінка » Blog » Візит Зеленського до Польщі – найважливіше

З травня Польща святкувала День Конституції – особливо важливе для Польщі національне свято, тісно пов’язане із боротьбою за свободу та незалежність, тому в цей день Анджей Дуда запросив лідерів дружніх держав – України, Латвії, Литви та Естонії, які колись разом з Україною входили до складу Речі Посполитої. Опис візиту та думки подає видання LB.ua

Сторони підписали декларацію, в якій заявили про відданість продовженню діалогу та співпраці. «Згадуючи досвід минулого, пишаючись досягненнями нашої теперішньої співпраці в регіоні, усвідомлюючи виклики, з надією дивимося в майбутнє. Висловлюємо переконання, що успіх нашої спільної спадщини та спільного дому, корінням яких є європейська цивілізація, вимагає, щоб Європа, як і дім, будувалася на фундаментальних цінностях і принципах», – йдеться у документі.

У своїй промові у дворі Королівського замку у Варшаві польський президент Анджей Дуда, зі свого боку, згадав минулі події, спільні для багатьох народів Центрально-Східної Європи, зокрема й боротьбу з більшовиками у 1920 році і форми протистояння Радянському Союзу в другій половині XX століття.

«Ця пам’ять залишається дуже живою серед нас, тому після розпаду радянської тюрми народів, коли держави Центрально-Східної Європи відновили своє незалежне існування, наша частина світу все ще виступає на захисті справедливого міжнародного порядку, порядку заснованого на силі права, а не на праві сили», – заявив Дуда.

Слова польського лідера давали чітко зрозуміти, яку роль регіон відігравав і продовжує відігравати для безпеки континенту. Адже святкування 230-го ювілею Конституції припало на безпрецедентне зосередження російських військ на кордоні з Україною.

У рамках візиту також відбулися двосторонні переговори Володимира Зеленського та Анджея Дуди. Президент Польщі висловив свою підтримку суверенітету та територіальній цілісності України. Він також розповів українському колезі про майбутній саміт так званої «Бухарестської дев’ятки» (дев’яти держав НАТО, розташованих на східному фланзі Альянсу), який відбудеться за тиждень у Бухаресті. Як зазначив Дуда, саміт буде присвячений, зокрема, й проблемам безпеки.

Втім, найбільш цікавою була позиція Варшави щодо порядку денного майбутнього саміту НАТО, який незабаром має відбутися у Брюсселі. Дуда акцентував, що там також порушуватиметься питання безпеки України. Президент Польщі додав:«По-перше, це питання безпеки України як такої, а отже, і безпеки всієї Центральної Європи. По-друге, це також питання формалізованої вказівки Україні шляху, по якому вона може приєднатися до Північноатлантичного Альянсу».

Це виявилося найцікавішим сигналом, який Варшава надіслала українській стороні. Дуда зазначив, що йдеться про «дорожню карту» членства в НАТО і що на даний момент це є принциповим питанням, за яке зараз бореться Україна. Глава Республіки також вказав, що Польща та інші «друзі України в Східній частині Європи» підтримують нашу державу.

Двостороння зустріч завершилася підписанням спільної декларації про європейську перспективу для України. «У цьому відношенні, очевидно, Польща також постійно підтримує Україну», – заявив Дуда.

Джерело: LB.ua

Коментувати

Останні новини

Підпишись та отримуй актуальні новини першим:

Share via
Copy link
Powered by Social Snap