Велика кількість трудових мігрантів блокує зростання заробітної плати в Польщі

Велика кількість трудових мігрантів блокує зростання заробітної плати в Польщі
Головна Сторінка » Blog » Велика кількість трудових мігрантів блокує зростання заробітної плати в Польщі

Не варто штучно збільшувати кількість робочої сили, а саме ввозити трудових мігрантів, тому що така ситуація, коли падає кількість працівників, змушує підвищувати зарплат. Так висловився колишній заступник міністра фінансів і радник президента в конференції Polsat News.

У четвер заступник міністра фінансів і радник президента NBP, був гостем програми “Точка зору” на Polsat News. Він прокоментував безробіття і зарплати в Польщі. За даними GUS, середня зайнятість у бізнес-секторі у березні 2019 року сягла 1,3% у річному обсязі, а місячна зайнятість – на 0,1%. При цьому середньомісячна зарплата становила 5929 злотих і була вищою на 8% рік до року.

«Я весь час наголошую, що закон Хабакука повинен працювати, і в цьому випадку я скажу, що він працює», – сказав заступник міністра. – Скорочення пропозиції робочої сили впливає на зростання заробітної плати.

Експерт підкреслив, що “нам потрібно вирватися з тих зарплат, які вдвічі нищі, ніж у Західній Європі, і становлять лише третину зарплат тих країн, які мають найвищу заробітну плату”.

– Можливо, з цього варто зробити висновок і сказати, що базове – постачання робочої сили не повинно бути штучно збільшене, а тому не треба ввозити мігрантів, тому що така ситуація, коли зайнятість падає, призводить до зростання заробітної плати. І ми повинні динамічно це робити”, – сказав він.

Колишнього заступника міністра запитали, чи була б заробітна плата вищою без мільйона економічних мігрантів з України. Він відповів, що менше пропозиції робочої сили спонукає роботодавців інвестувати.

«Давайте пам’ятати, що закон Хабакука говорить про те, що коли немає збільшення поставок робочої сили, таких як у США, існує природна тенденція з боку підприємств інвестувати і підвищувати продуктивність праці». Він зазначив, що нехтування цим правилом призводить до проблеми, пов’язаної з демографічною пасткою.

– Якщо ми хочемо забезпечити працевлаштування для старшого населення, ми також повинні дати їм шанс знайти роботу. Інакше ми маємо подвійний дефіцит. З одного боку, на зарплати, з іншого боку, відсутність необхідності їх збільшення, зазначив радник президента NBP.

Доктор Сезарі Мех також висвітлив питання, пов’язані з впливом масової імміграції на громадську безпеку, перебігом явища в умовах пандемії коронавируса, а також переконаннями, які політично тиражуються в громадських місцях.

Коментувати

Останні новини

Підпишись та отримуй актуальні новини першим:

Share via
Copy link
Powered by Social Snap