В яких містах найкраще працювати рекрутером

В яких містах найкраще працювати рекрутером
Головна Сторінка » Blog » В яких містах найкраще працювати рекрутером


Поскільки робота рекрутера фактично проходить онлайн, місто роботи в цілому не відіграє особливого значення. Заробітки рекрутера у великих і середніх містах Польщі приблизно однакові і залежать більше від агенції (тобто наявних у агенції контрактів з роботодавцями, кількості і якості вакансій, системи оплат і премій тощо).

В підтвердження вищесказаного можна навести приклад, що агенції, наприклад, з Кракова рекрутують людей на роботу у Вроцлав, агенції з Гданська пропонують роботу у Варшаві і тому подібне. Все залежить від того, з якого міста Польщі роботодавець звернувся до агенції або у якому місті відділ контрактів знайшов контракт. Саме тому рекрутер часто розповідає людині про умови роботи у іншому місті, де він фізично не знаходиться.

Тоді можна працювати із свого гаража?

Якщо це знаходить бажання і відклик у душІ то чому б і ні, адже багато відомих фірм розпочинали роботу із гаража. Чи існують кадрові агенства (рекрутери-фрілансери), працюючі з гаража достеменно невідомо. Проте є декілька нюансів, на які потрібно звернути увагу у випадку вибору такого робочого місця.

Твоє місцезнаходження

Якщо ти знаходишся у Польщі, то скоріше за все у тебе вже є певні плани, пов’язані із цією країною. І якщо все-таки можна зважитись, наприклад, на переїзд із Вроцлава до Варшави (якщо більшість членів сім’ї не пов’язані роботою із Вроцлавом або ти живеш один), то переїзд в Україну, а тим більше робота з хоум-офісу часто-густо «така-собі перспективка».

Якщо ж ти проживаєш в Україні, не бажаєш тратити зайві кошти на винаймання офісу (або не маєш достатньо коштів) і хочеш спробувати себе у якості віддаленого рекрутера, яких часто називають посередниками, або вже маєш великий досвід у рекрутації, але при цьому ніхто із членів сім’ї не сприймає твоє сидіння за комп’ютером та здійснення дзвінків за «справжню роботу» (при тому, що зароблені тобою кошти часто-густо годують всю родину), а навколо галасують діти і вмикається пилосос – гараж як робоче місце у даному випадку може стати дуже хорошим рішенням.

Єдине, що потрібно у цьому випадку (окрім приміщення гаража) – швидкий інтернет, нормальна шумоізоляція, добре освітлення, хороше покриття мобільної мережі, ноутбук, телефон (телефони) та облаштування робочого місця – стіл, зручне крісло, чайник (кавоварка), можливо – холодильничок.

Мобільні мережі Польщі і України

Якщо ти хочеш безпосередньо контактувати із польськими роботодавцями або працівниками з України які знаходяться в Польщі через їх польський номер телефону, тут все-таки краще вибирати проживання і роботу рекрутером в Польщі.

Якщо з українськими працівниками дану «проблему» можна вирішити дзвінком на Viber (він є у більшості працівників), то до польського роботодавця треба буде телефонувати з Українського номера (це додаткові кошти) або із польського номера в українському роумінгу (в середньому 1 злотий за хвилину дзвінка використовуючи спеціальну акцію).

Спілкування як соціальна складова

Робота рекрутером це не лише дзвінки, розміщення оголошень і обробка інформації. Також це спілкування з колегами. Воно теж має свої плюси і поділяється на формальне і неформальне. За допомогою спілкування з колегами рекрутер часто може бути на пульсі рекрутації, взнавати про основні зміни у законах, останні новини Польщі що стосуються заробітчан, перетину кордонів, зміни в правилах перетину кордонів, заповненні документів тощо.

Звичайно, про все це можна дізнатись із джерел в інтернеті, але на це теж потрібен час і це вже буде «не з перших рук». Все-таки рекрутер, який знаходиться в Польщі, дізнається про зміни у парцевлаштуванні іноземців, законодавстві та інші актуальні новини першим, ніж той, хто працює з України. Хоча, завжди є вийнятки.

Спілкування це також жарти в офісі, спільний похід на каву під час невеличкої робочої перерви або до офісної кухні, привітання колег із Днем Народження (може… і не зовсім плюс ?), корисні знайомства серед грона рекрутерів, спільна участь у професійних конференціях, проходження курсів, спільні поїздки – тобто значна складова професійного і особистого розвитку. Всього цього не буде під час роботи у гаражі.

В яких польських містах найкраще шукати роботу рекрутером?

Варто просто подивитися статистику де зареєстровано найбільше агенцій з працевлаштування. Відповідно, це дасть розуміння загальної картини. Природньо, що чим більше польських кадрових агенцій у місті, тим більше роботодавців тут потребують працівника у якості рекрутера. Проте і конкуренція за робоче місце буде, як правило, більша.

Варшава

Лідером за кількістю агенцій з працевлаштування є Варшава. Це зовсім не дивно. Фактично єдине місто-мільйонник у Польщі, а на додачу – столиця країни. Варшава притягує рекрутерів з України та інших країн. Відповідно, через найбільшу кількість кадрових агенств також і кількість вакансій для роботи рекрутером у Варшаві найбільша. Це підтверджує і моніторинг вакансій роботи рекрутером на польському сайті оголошень olx.pl

Познань

Слідом за Варшавою найбільше агенцій з працевлаштування тимчасових працівників зареєстровано у Великопольському воєводстві, центром якого є Познань. Тому і робота рекрутером в Познані це теж досить приваблива пропозиція як для профі в рекрутації так і для починаючих рекрутерів.

Вроцлав

На тому ж рівні з точки зору кількості кадрових агенств, що і Познань знаходиться Вроцлав. Плюсом столиці Нижньої Сілезії є те, що як у самому місті, так і в його околицях в окрузі 70 кілометрів знаходиться дуже багато промислових підприємств і заводів, які завжди потребують працівників. Це великі автомобільні заводи, заводи електроніки та побутової техніки (LG, Samsung, Whirlpool, Eleсtrolux), склади Amazon тощо.

За останнє десятиліття у Вроцлав та промислову зону Нижньої Сілезії (Валбжих, Легніца) було залучено величезні інвестиції. Цей процес триває і далі тому кількість робочих місць теж має тенденцію до зростання. Зважаючи на вищесказане, робота рекрутером у Вроцлаві це дуже перспективна і добре оплачувана сфера. При умові що агенція, в якій працює рекрутер має контракти у Вроцлаві або біля нього проблем із хорошими вакансіями і знаходженням на них відповідних кандидатів бути не повинно. Крім того багато кадрових агенцій у Вроцлаві мають вакансії по всій Польщі безпосередньо, тому для рекрутера проблем із знаходженням роботи в цьому місті точно немає.

Краків

В Кракові теж розвинута мережа агенцій з працевлаштування Українців та іноземців з інших країн. Хоча в Кракові не така велика концентрація промислових підприємств як біля Вроцлава чи Катовіц, але поскільки місто друге за величиною в Польщі їх все ж досить багато.

Також в місті дуже розвинута туристична сфера, а з цим і суміжні галузі (ресторанний бізнес, готельний бізнес, виробництво продуктів харчування, напівфабрикатів, склади). Все це вказує на потенційну велику кількість робочих місць та перспективність роботи рекрутером у Кракові.

Проте все залежить від агенції з працевлаштування у Кракові, в якій можна знайти роботу рекрутером. Із суб’єктивного досвіду та із досвіду спілкування у певних професійних колах багато хто радить обрати замість Кракова столицю Польщі – Варшаву. Приводом є така ж сама ціна на винаєм житла, але відверто більші зарплати у столиці. Проте не так через високу оплату праці у Варшаві, як через низькі ставки для рекрутерів Кракова.

Гданськ

Гданськ приваблює багатьох людей зі сфери «білих комірців». Ніхто точно не може сказати чому, але багато хто «проміняв» Вроцлав, Краків і Варшаву на Гданськ. Можливо присутність моря, а можливо є в цьому місті щось більше, як специфічна атмосфера чи енергетика? Ми ж розглядаємо це місто з перспективи роботи рекрутером.

Гданськ сам по собі велике портове місто, є центром агломерації Труймясто в яку входить ще одне велике місто Гдиня та туристичний кукорт Сопот. Крім цього тут створено добре розгалуджену транспортну мережу із такими містами як Румія, Вейхерово, Картузи тощо.

Регіон Гданська можна назвати туристично-промисловим. Робота рекрутером в Гданську теж приваблива потенційною кількістю робочих місць для працівників, яких можна працевлаштувати в різних галузях – від корабельних зварювальників, слюсарів і монтажників, до будівельників різної ланки і покоївок, працівників кухні, поварів тощо.

Катовіце

Катовіце це велике промислове місто, столиця Гірської Сілезії та край польських шахтарів, відома ще й своєю мовою – шльонско-годка. Катовіце створює велику агломерацію із іншими досить великими містами (де фактично всі міста переходять одне в одне) такими як Забже, Глівіце, Хойніце, Міколув, Тихи, Сосновєц, Битом тощо. В цих містах (як і в самих Катовіцах) є багато об’єктів промисловості.

Робота рекрутером в Катовіцах вигідна з погляду на велику кількість потенційних контрактів для агенції (робочих місць), які знаходяться в потенційній близькості. Тому проблем зі знаходженням кандидатів і добрим заробітком для рекрутера тут виникнути не повинно. Мінусом Катовіц (досвід із особистого спілкування з рекрутерами, які там працюють) є осідання вугільного пилу на предметах у квартирі, шторах тощо. Можливо, мова йшла про конкретний район міста, але саме таку інформацію подавав один із українських рекрутерів, який потім переїхав з Катовіц до Кракова.

Плюси і мінуси роботи в агенціях з працевлаштування в маленьких містах Польщі

У маленьких містах мало агенцій і важко знайти роботу рекрутером. Проте якщо там з’являється вакантне робоче місце, то і конкуренція не буде надто високою. Мінусами маленьких міст є, як правило, дороге житло (через невеликий житловий фонд та велику кількість бажаючих його винайняти).

Плюсом при адекватній оплаті праці часто є можливість економії на транспорті. Проте і у випадку професійного розвитку може відбутись певний застій через відсутність спілкування із іншими людьми професійного кола рекрутера.

Також при втраті роботи (бажанні змінити роботу) варто рахуватися з переїздом до іншого міста, а це вже знову час на пошук нової роботи в іншому місті і поїздки туди, пошук нового житла, кауція за житло і кошти, кошти, кошти.

В яких українських містах найкраще шукати роботу рекрутером?

Нагадаємо, що ми подаємо інформацію саме щодо польсько-української рекрутації. Тобто, рекрутації працівників з України та інших країн до Польщі. Тому і про рекрутерів ми говоримо зі сфери працевлаштування закордон.

В Україні є багато фріланс-рекрутерів або посередників, які співпрацюють з польськими агенціями та роботодавцями і відправляють до них на роботу людей.

Також в Україні є представництва польських кадрових агенцій, які пропонують роботу рекрутером в Україні у польській агенції.

Який саме варіант роботи рекрутером в Україні обрати залежить від особистих побажань та переконань. Якщо ж вибирати варіант роботи у офісі агенції, то перелік міст досить широкий і це, як правило, найбільші українські міста, усі без вийнтку обласні центри та інші великі, середні, а іноді і маленькі українські міста.

Львів

Львів сам по собі колоритний, цікавий і працювати тут обирають ще й через можливість жити у Львові. Що ж стосується роботи рекрутером у Львові, то близькість кордону та спільне історичне минуле з Польщею створили особливу мережу зв’язків з роботодавцями і агенціями.

У Львові є багато представництв польських агенцій з працевлаштування. Зарплати адекватні до українського ринку.

Київ

Як столиця вигідний з точки зору великої кількості кадрових агенств, тому знайти роботу рекрутером у Києві зі спеціалізацією «працевлаштування Українських працівників до Польщі» не повинно бути проблемою.

Велика конкуренція впливає також і на рівень заробітної плати. Він в середньому вищий ніж у аналогічних агенцій по Україні, хоча не завжди. Якщо тебе не лякають корки і іноді години доїзду до місця роботи, то робота рекрутером у Києві може бути саме для тебе.

У Києві, як і у Львові, зважаючи на статус столиці і найбільшого міста, часто мають свої представництва і кадрові агенції з Польщі, де напряму можна безкоштовно отримати вакансію і поїхати на роботу. Для рекрутера з України це можливість влаштуватися на роботу у міжнародну компанію в Україні, здобути досвід і при великому бажанні використати це як старт до переїзду у Польшу.

Харків

Місто-мільйонник зі Східної України має велику кількість людей, бажаючих виїхати на роботу до Польщі не лише через низьку оплату праці, а й через соціально-побутові умови та все більш зростаючу прірву між багатими і бідними. Щоправда, це стосується не лише Харкова, але саме таке суб’єктивне враження склалося після роботи в агенції з рекрутації персоналу та особистого спілкування із харківчанами і посередниками з цього міста.

У Харкові є дуже багато посередників, які відправляють людей на роботу до Польщі та в інші країни. Є великий попит – є пропозиція. Відповідно, є тут і багато агенцій з працевлаштування закордон. Тут вже часто беруть кошти за послуги, які є безкоштовними на Західній Україні. Або ж все частіше трапляються випадки, коли беруть оплату за вакансії, що на захід від Києва вже давно є нонсенсом.

Робота рекрутером в інших містах України є подібною, тому не бачимо сенсу описувати окремо навіть кожне велике місто чи обласний центр.

Підсумок

Якщо ти обрав сферу рекрутації працівників закордон як свою діяльність і щиро і віддано хочеш присвятити себе роботі з людьми, заробляти, працювати чесно, «по-людськи» то робота для тебе знайдеться завжди і скрізь – в Польщі чи в Україні.

Рекрутація – це сфера діяльності яка дозволяє обирати місто і місце роботи залежно від власних преференцій. Головне тут з часом збудувати «свій бренд», власне ім’я в рекруації працівників, і, звичайно, воно має бути позитивне.

Коментувати

Останні новини

Підпишись та отримуй актуальні новини першим:

Share via
Copy link
Powered by Social Snap