В Польщі найнижчий рівень безробіття серед Європейських країн

В Польщі найнижчий рівень безробіття серед Європейських країн
Головна Сторінка » Blog » В Польщі найнижчий рівень безробіття серед Європейських країн

Рівень безробіття 6,6% був зафіксований у лютому 2021 року. Оцінка Міністерства розвитку, праці та технологій (МРПТ) Польщі зареєстрованого рівня безробіття становить 6,6% в лютому цього року, збільшення на 0,1% порівняно з попереднім місяцем і річне зростання на 1,1%.

У жодному регіоні рівень безробіття не перевищував 11%. Найнижчий зареєстрований рівень безробіття зафіксований у Велкопольському воєвудстві (4%), а найвищий – у Вармії та Мазурах (10,7%).

За попередніми даними МРПТ, кількість безробітних на кінець лютого цього року склала 1 100,6 тисяч і порівняно з кінцем січня цього року зросла на 10,2 тис. осіб, або на 0,9%.

Приріст кількості безробітних у лютому цього року був у чотири рази меншим, ніж у січні цього року – у лютому кількість безробітних зросла трохи більше ніж на 10 тисяч осіб, порівняно з майже 44 тисячами у січні.
– заступник Міністра Івона Міхалек (Serwis Rzeczypospolitej Polskiej).

З огляду на поточні труднощі, в яких економіка працює через пандемію, ситуація на ринку праці все ще краща, ніж на момент останньої кризи – реєстри праці залишаються вдвічі меншими, ніж кількість безробітних, а сезонне зростання значно слабше.

Хоча зареєстроване безробіття скорочується з 2017 року, в попередні роки лютий зазвичай був місяцем, в якому збільшувалася кількість безробітних, що пов’язано з сезонністю деяких робіт. Причому в той час зростання було зафіксовано не тільки в лютому, але навіть у березні.

У той час, коли ринок праці відчував наслідки недавньої економічної кризи, зростання кількості зареєстрованих безробітних було в кілька разів вище, ніж в поточному році. У лютому 2009 року рівень безробітних зріс більш ніж на 84000 осіб, а в лютому 2010-2013 років приріст в середньому становить понад 45000 чоловік.

Минув рік з початку пандемії. 4 березня 2020 року ми зафіксували перший випадок зараження SARS-CoV-2 у Польщі. З тих пір ми вклали інструменти, щоб зберегти якомога більше робочих місць. Завдяки формам підтримки, яку ми надаємо польським підприємцям з початку пандемії COVID-19, ми врятували 6,9 мільйона робочих місць. За даними Євростату, ми перші серед країн Європейського Союзу з найнижчим рівнем безробіття. У січні цього року рівень безробіття в Польщі становить 3,1%, порівняно з 7,3% в ЄС і 8,1% в Євросоюзі, – повідомляє заступник Міністра Івона Міхалек (Serwis Rzeczypospolitej Polskiej)

Коментувати

Останні новини

Підпишись та отримуй актуальні новини першим:

Share via
Copy link
Powered by Social Snap