В День Полонії і Поляків президент Польщі вручив громадянство полякам з України

В День Полонії і Поляків президент Польщі вручив громадянство полякам з України

Фото: TVN24 \ Eliza Radzikowska-Białobrzewska/KPRP

Головна Сторінка » Blog » В День Полонії і Поляків президент Польщі вручив громадянство полякам з України

“День польської діаспори та поляків за кордоном має вимір особливого зв’язку, чудових стосунків, чогось, що я називаю спільнотою поляків у всьому світі”, – сказав в неділю президент Анджей Дуда. Він вручив свідоцтва про надання громадянства чотирьом молодим людям (брати і сестри з однієї сім’ї) польського походження з України. “До цього часу ви були власниками Карти поляка, від сьогодні ви горді громадяни Республіки Польща”, – сказала перша леді Агата Корнхаузер-Дуда, йдеться у матеріалі TVN24.

У неділю у Президентському палаці відбулася церемонія за участю президентської пари з нагоди Дня польської діаспори та поляків за кордоном та Дня прапора Республіки Польща. Під час церемонії президент вручив свідоцтва про надання польського громадянства репатріантам з України.

Анджей Дуда зізнався, що є закордоном поляки, які не можуть так просто приїхати на батьківщину і ті, хто опинився за межами країни не з власної вини.

Президент підкреслив: “Вони народились там, тому що їх батьки, їхні бабусі та дідусі залишились там внаслідок історичних причин, внаслідок вигнання, ув’язнення, депортації чи зміни кордонів. І ситуація, будь то політична чи матеріальна, не дозволяла їм так легко відвідувати нашу Польщу, щоб так насолоджуватися нею. Я в першу чергу кажу про наших співвітчизників, які живуть на схід від польського кордону, які мешкають в районах колишнього Радянського Союзу”.

“Я дуже радий, мої дорогі, що сьогодні ви з нами і що здійснюється мрія вашої мами, для мене це велика радість”, – сказав президент.

“Ви пережили дуже важкий досвід, яким є смерть ваших батьків, але ваш надзвичайно міцний зв’язок і любов, а також допомога багатьох людей із великими серцями змусили вас приїхати до Польщі, виконуючи волю батьків, почати нове життя тут, на Батьківщині ваших предків, – сказала Перша леді Польщі Корнхаузер-Дуда, – Ласкаво просимо додому”, – додала вона.

Коментувати

Останні новини

Підпишись та отримуй актуальні новини першим:

Share via
Copy link
Powered by Social Snap