Україна однією з перших привітала Польщу з Днем Конституції

Україна однією з перших привітала Польщу з Днем Конституції
Головна Сторінка » Blog » Україна однією з перших привітала Польщу з Днем Конституції

Україна привітала Польщу із одним з найважливіших державних свят країни – Днем Конституції 3 Травня. Конституція від 3 травня 1791 р. під назвою «Закон про управління» була конституцією, прийнятою Великим сеймом для Речі Посполитої – подвійної монархії, до складу якої входили Корона Польського королівства та Велике князівство Литовське.

Президент України Володимир Зеленський написав у Твіттер, що демократичні цінності є відмінною рисою історії Польщі. Президента України надихає польська законодавча традиція та спосіб здійснення реформ. Також він підкреслив, що конституція 3 Травня відображала прагнення до справедливості, яке об’єднує наші країни та все європейське співтовариство.

Зеленський привітав Польщу з Днем Конституції
Twitter Володимира Зеленського

Нагадаємо, конституція 3 Травня була однією з перших в Європі і другою у світі (після американської – 1787 року) письмовою конституцією.

Конституція Речі Посполитої 3 травня вплинула на майбутні демократичні рухи у світі. Після того як Польща втратила незалежність і зазнала більш ніж столітнього поневолення (тривало 123 роки), саме конституція нагадувала про боротьбу за польську свободу. На думку двох співавторів польського основного закону Іґнаци Потоцького та Гуґо Коллонтая, цей документ був «останньою волею і заповітом згасаючої вітчизни».

Коментувати

Останні новини

Підпишись та отримуй актуальні новини першим:

Share via
Copy link
Powered by Social Snap