Інформація про спрощені правила працевлаштування українських лікарів та стоматологів в Польщі вже встигла облетіти інформаційний простір. Що ж важливого потрібно знати лікарю з України, який хотів би працевлаштуватися в Польщі? Чому незважаючи на спрощення все таки немає напливу українських лікарів до Польщі?
Спочатку в стислій формі нагадаємо:
Як лікар з України може працевлаштуватись на роботу в Польщі без підтвердження диплому?
1. Потрібно мати диплом лікаря або стоматолога, виданий одним із відповідних навчальних закладів в Україні
2. Потрібно мати щонайменше повні 5 років навчання по одній із медичних спеціальностей (повна закінчена вища освіта у медичному напрямку)
3. Особа має мати кваліфікацію і звання лікаря певного медичного профілю і щонайменше 3 роки активного досвіду в даній медичній сфері (в періоді протягом останніх 5 років мала щонайменше 3 роки активної лікарської або стоматологічної практики)
4. Має запрошення із польського медичного закладу, який хоче працевлаштувати даного лікаря у себе на роботу
Що важливо знати перед тим як шукати роботу лікаря в Польщі?
Обов’язково знати польську мову на високому рівні. Це потрібно не лише для того, щоб порозумітись із колегами і пацієнтами, це обов’язкова вимога. Без знання польської мови можна навіть не пробувати.
Процедура, вимоги і документи
1. Спочатку необхідно отримати заяву-підтвердження від лікарні, яка збирається працевлаштувати даного лікаря
2. Написати заяву до Міністра Охорони Здоров’я Польщі або відповідного Консула Республіки Польща за місцем проживання
3. Разом із заявою підготувати пакет інших необхідних документів. Документи пронумерувати
Посилання на повний список документів Serwis Rzeczypospolitej Polskiej
1. Особиста заява про володіння польською мовою на рівні, який дозволяє безперешкодно працювати
2. Заява про розуміння кримінальної відповідальності за надання фальшивих даних
3. Довідка від лікаря, що підтверджує здатність виконувати дану роботу
4. Заява про несудимість за умисні злочини або податкові злочини
5. Документ, що підтверджує професійну некаральність та відповідність етичним вимогам професії (якщо є можливість отримати такий документ в Україні)
6. Документ, що підтверджує професійну діяльність на певній лікарській посаді протягом трьох років (за період останніх 5 років) – видається в Україні
7. Диплом лікаря, що підтверджує закінчення щонайменше 5 років навчання в даній спеціальності (має бути залегалізований консулом Республіки Польща або має бути проставлений апостиль)
8. Всі документи мають бути перекладені на польську мову через присяжного перекладача
Документи можна надіслати поштою до Міністерства Охорони здоров’я Польщі, за адресою ul. Miodowa 15 00-952 Warszawa, Ministerstwo Zdrowia, Departament Rozwoju Kadr Medycznych
Також можна скласти документи особисто у відповідному офісі міністерства або у консульстві РП в Україні.
Чому українські лікарі не дуже поспішають до Польщі?
1. Основною причиною є недостатнє знання польської мови. В Україні є чудові лікарі з багаторічним досвідом, але вони не говорять польською.
2. Лікарі за межами ЄС звертають увагу на Німеччину чи США. Інтерв’ю з лікарями з України, які тимчасово переїхали до Польщі, показують, що досить часто їх кінцевою метою є зовсім не Польща.
3. Право займатися професією лікаря в Польщі для медичних спеціалістів з-за кордону, з країн що не входять до ЄС, видається на термін до 5 років і може здійснюватися лише в певній медичній установі (вписаній в дозволі). Якщо лікар з України захоче залишитися працювати у Польщі довше або змінити роботодавця (лікарню, клініку в якій працює), він всеодно має спочатку пройти процедуру визнання диплому (нострифкації).
4. Щоб розпочати пошук роботи у Польщі, спочатку лікар з України повинен знайти польський медичний заклад, який погодиться прийняти його на роботу. Потім, отримавши тимчасовий дозвіл на роботу від Міністерства Охорони Здоров’я Польщі йому знадобиться підтримка у пошуку житла, переїзді до Польщі (часто з родиною) тощо.
5. В Україні офіційно лікар не заробляє багато, але не будемо приховувати, що багато лікарів мають додаткові, неофіційні джерела доходу, і в цій ситуації їхнє матеріальне становище виглядає не надто поганим, щоб прийняти рішення назавжди переїхати в іншу країну.
Подібне
Бельгія відкриває кордони для всіх українців
Німеччина відкриває кордони для усіх українців
Автобус Київ – Вроцлав перекинувся біля Радивилова на Рівненщині, 16 людей госпіталізовані