Сьогодні останній день щоб розрахувати податки в Польщі (PIT 37)

Сьогодні останній день щоб розрахувати податки в Польщі (PIT 37)
Головна Сторінка » Blog » Сьогодні останній день щоб розрахувати податки в Польщі (PIT 37)

Якщо ви перебували в Польщі 181 день і (або) більше протягом року, це означає що сферою ваших економічних інтересів є Польща і потрібно розрахувати податок. Для чого це взагалі робити? Більшість заробітчан розраховують податок, щоб отримати повернення коштів. Поскільки більшість українців заробляють протягом року суми, які не перевищують 85 тисяч злотих, багатьом польська податкова повертає частину сплачених податків. Як правило, ця сума коливається від 200 до 500 злотих, у закордонних працівників, які мають дітей суми повернення значно вищі – від 1000 до 2000 злотих. Проте мало хто розуміє, що розрахунок податку це ОБОВ’ЯЗОК, а не просто процедура щоб повернути собі кошти. Більше того – якщо ви протягом року заробили значні суми коштів, то вам, можливо, ще й доведеться доплатити, але таке трапляється вкрай рідко.

Як найпростіше розрахувати PIT 37?

Спочатку радимо отримати номер PESEL (якщо у вас його ще немає). Чому це важливо? У Польщі все прив’язано до цього номеру і немає значення – ви іноземець чи громадянин Польщі. Із особистого досвіду – я розраховував податок через онлайн-додаток, маючи номер PESEL, а мій знайомий робив те ж саме, тільки без номеру PESEL і вписував “9-ки”. Результат – я отримав повернення податку за 3 тижні, а знайомому взагалі не збереглася форма у додатку і він так і не розрахував податок дистанційно.

Наступний крок після того, як маєте PESEL – встановити на телефон один із додатків для розрахунку PIT, наприклад E-Pity або подібний. Їх є дуже багато. Далі потрібно взяти форму PIT 11, яку вам до кінця лютого поточного року віддав/вислав поштою роботодавець (він мав обов’язково це зробити під страхом кари до 30 тисяч злотих) і просто переписати відповідні цифри в полях із форми PIT 11 у форму PIT 37 (в додатку на телефоні).

Також додаток попросить ввести інші дані – ім’я, прізвище (як у закордонному паспорті), та вибрати відділ податкової інспекції зі списку (наприклад, Urząd Skarbowy Kraków Nowa Huta). Який відділ податкової обрати ви можете знайти попередньо вписавши в Google адресу вашого проживання з індексом, наприклад так “Jaki urząd skarbowy 31-905 Katowice, ul. Chopina 345/467”

В додатку все доволі інтуітивно і не має виникнути якихось труднощів.

Що робити, якщо залишився один день і ви не розрахували PIT

Потрібно пошукати в Інтернеті або у групах на Facebook фірми, які за оплату допомагають розрахувати податок. Якщо не встигли, краще розрахувати податок із запізненням, ніж не робити цього взагалі. Також все залежить від ваших планів – ви плануєте залишатись в Польщі на постійно, чи приїхали на сезон і не плануєте зв’язувати з цією країною ваше майбутнє.

Підпишись і отримуй актуальні новини на свою пошту:

Коментувати

Останні новини

Підпишись та отримуй актуальні новини першим:

Share via
Copy link
Powered by Social Snap