Сезонність у роботі рекрутера. Відпустка влітку? Тільки не у цій сфері.

Сезонність у роботі рекрутера. Відпустка влітку. Тільки не у цій сфері.
Головна Сторінка » Blog » Сезонність у роботі рекрутера. Відпустка влітку? Тільки не у цій сфері.

Працевлаштування в Польщі, також, як і майже усі інші сфери має свою сезонність. Навіть з приходом COVID, коли постійно закриваються заклади праці, ця сезонність в загальному  зберігається (можливо інколи з незначними відмінностями пов’язаними з карантинними обмеженнями).

Зазвичай в кінці квітня – на початку травня починається період, коли росте потреба в працівниках. На це впливає те, що починаються сезонні роботи, будівництва, нарощує обсяги виробництво, логістика, туристичні об’єкти та гастрономія.

До цього багато працівників з України виїжджають до дому, через закінчення віз, на Великодні свята, обробку городів, закінчення навчального року своїх дітей, здачу екзаменів та вступів до ВНЗ. І в результаті цього – маємо багато підприємств, яким одночасно потрібно закрити ротацію (замінити працівників, які виїхали) і додатково знайти ще нових працівників.

І перші два місяці нашого старту сезону, а саме травень та червень будуть дуже і дуже напружені. В липні вже ситуація стабілізується, і здавалося б, що все буде йти так до кінця року, але це тільки «затишшя перед бурею». Перепочинок перед серпнем.

Серпень та початок вересня це найгарячіші місяці в нашому сезоні:

  1. В період «не сезону» – січень-лютий усі відкривають візи, щоб на весну поїхати на роботу і ці візи якраз закінчуються в серпні і люди виїжджають в Україну.
  2. Знову обробка городів.
  3. Потрібно збирати дітей до школи, готувати до ВНЗ.

В Польщі ж ситуація не змінюється, сезонні роботи, будівництва, виробництва, логістика працює і набирає обертів. Знову закриваємо ротацію і рекрутуємо нових працівників.

Тільки у серпні це робити ще складніше ніж у травні.

У другій половині жовтня, на 2-3 тижні ситуація стабілізується і можна підготуватися до останнього «ривка» – передсвяткова рекрутація.

Різдво у Польщі святкують у грудні, а підготовка до свят починається ще з листопада. Потрібно багато працівників на склади, супермаркети, продукцію і т.д. Зазвичай в цей період, багато підприємств шукають працівників на коротких термін 1,5-2 місяці. В той же час працівники з України під кінець грудня виїжджають до дому, щоб підготуватися до православного Різдва. В першій половині січня нам залишається закрити «святкову ротацію» і починається найспокійніша пора у році для рекрутерів.

Сезонних робіт не має, будівництва зменшують свої оберти, усі роботи пов’язані з підготовкою до свят закінчились, виготовляється менше продукції, підприємства скорочують кількість робочих годин і працівників. Починає багато людей приїжджати на роботу, так як свята закінчились, домашньої роботи вже не так багато і маємо в результаті більше працівників ніж роботи.

У цей період вже роботодавці вибирають кого їм брати на роботу, збільшують вимагання по віку та терміну документів. Зазвичай у цей час найбільше людей відкривають робочі візи, тому що складно знайти роботу по біометричному паспорту.

Але якраз для рекрутерів є можливість взяти відпустку, відпочити, перезавантажитись і підготуватися до сезону.

Коментувати

Останні новини

Підпишись та отримуй актуальні новини першим:

Share via
Copy link
Powered by Social Snap