Зараз багато хто пропонує перед поїздкою на роботу до Польщі купити польську сім-карту ще будучи в Україні. Потрібно обов’язково звернути увагу на те, чи ця карта зареєстрована. В Польщі існує обов’язок реєстрації сім-карти на особу (в випадку українців – на дані закордонного паспорта). Якщо ж купити незареєстровану сім-карту, то по приїзду в Польщу ви не зможете з неї дзвонити аж поки не звернетесь до пункту реєстрації, пред’явите документ особи і номер карти.
Які ще є способи бути на зв’язку з польським роботодавцем чи агенцією їдучи в дорозі з України? Найчастіше потрібен саме Інтернет, тому рекомендуємо купити в Україні стартовий пакет Vodafone.
Справа в тому, що Vodafone це міжнародна компанія і в Євросоюзі в нього відносно дешевий роумінг. Тобто, ваша українська картка автоматично реєструється в Польщі в мережі польського оператора і ви можете дзвонити і користуватися відносно дешевим Інтернетом.
Це буде дорожче ніж користуватись польською сім карткою, але поки ви доїдете до місця роботи в Польщі – це хороший вихід, щоб бути на зв’язку у Viber та по телефону. До порівняння – хвилина розмови в польському роумінгу Vodafone буде коштувати приблизно 2 гривні, а у звичайному роумінгу – близько 30 грн за хвилину. Також є пакет Інтернету близько 250 Мб.
Відразу хочемо попередити, що це не рекламна стаття, а реальні речі з досвіду роботи в рекрутації. Часто люди їдуть на роботу в Польщу і з ними втрачається зв’язок після перетину кордону. Якщо є інші оператори, які пропонують схожі оплати за роумінг – можна користатись їх послугами. Головне – бути на зв’язку з рекрутером чи прямим роботодавцем.
По приїзду на житло та місце роботи, звичайно, варто придбати та зареєструвати польську сім-карту. Це дасть можливість будь-де спілкуватись з рідними через Інтернет відносно дешево.
Якщо ж так сталося, що ви їдете на роботу, у вас не працює в Польщі українська сім-карта, а ви ще не купили польську, попросіть телефон у когось з українців в автобусі, потягзі тощо для того щоб зателефонувати до роботодавця чи рекрутера агенції і повідомити де ви і чи все гаразд (підказка: не робіть це о 4 чи 5 годині ранку, і роботодавець і рекрутер – теж люди і вони теж сплять 🙂 ).
Також при потребі можна скористатися безкоштовним Wi-Fi на вокзалах, аеропортах, чи у тому ж McDonald’s.
Подібне
Працюєш «на чорно»? А знаєш, що у випадку перевірки прикордонної служби отримаєш штраф і депортацію?
Холодомат в Польщі – що це?
Що таке номер PESEL? Для чого він потрібен?