Представлено новий шлях розвитку Польщі

Представлено новий шлях розвитку Польщі

Фото: TVN

Головна Сторінка » Blog » Представлено новий шлях розвитку Польщі

У суботу відбулася конференція, на якій було представлено програму нового шлях розвитку Польщі. Вся програма опублікована на сайті «Право і Справедливість».

У програмі говориться, що “Польща має шанс приєднатися до найрозвиненіших країн ЄС, що відкриє полякам шлях до кращої заробітної плати та більш високого рівня життя“.

1. Збільшення витрат на охорону здоров’я

Очікується, що витрати на охорону здоров’я зростуть до 6% ВВП у 2023 році. Очікується, що вони досягнуть 7% ВВП протягом наступних шести років. Як зазначається, нові кошти будуть використані на інвестиції, діджиталізацію, новий персонал та сучасну терапію.

Очікується, що збільшення фінансування системи охорони здоров’я зменшить черги та полегшить доступ до лікарів.
План охорони здоров’я включає фінансування Фонду модернізації лікарень, мобілізацію Медичного фонду, а також створення Агентства розвитку лікарень. План також передбачає розвиток Центру обслуговування пацієнтів (pacjent.gov.pl), який покликаний стати наступним етапом діджиталізації, що дозволить легко реєструватися до фахівців через інтернет або гарячу лінію.

Він також передбачає зняття лімітів на фахівців: буде продовжено амбулаторну допомогу та скасовано ліміти прийому пацієнтів віком до 18 років. Потім планується скасувати ліміт для всіх поляків.

2. Збільшення вільної суми від податку:

Програма також включала пункт про збільшення безкоштовної суми для всіх працюючих поляків – до 30 000 злотих.
“Введення більш високої неоподатковуваної суми призведе до зростання прогресивності податкового клину – податки будуть нижчими для людей з низьким і середнім доходом, і справедливішими для людей з високим рівнем доходу”.

ЯКА СУМА БЕЗ ПОДАТКУ?

Як пояснюється в документі, вільна сума в 30 000 злотих означає відсутність податку на мінімальну заробітну плату.

3. Вищий податковий поріг

Вперше за 12 років податковий поріг також буде підвищено з 85 000 злотих до 120 000 злотих. Після змін, доходи обкладені ставкою 32% будуть застосовуватися тільки до тих, хто заробив вище 120 000 злотих.

“Це означає, що з кожного злотого від суми 120 тисяч злотих податок буде становити 32 грош, а з вищої суми 85 тисяч – 120 тисяч – 17 грош замість попередніх 32.

4. Внесок за здоров’я

Також уряд передбачає запровадження єдиного медичного внеску для всіх, розрахованого пропорційно до доходу (9%) без можливості відрахування, подібно, як з трудовим договором. У документі вказується, що зміна покликана гарантувати більш високі доходи для системи охорони здоров’я.

Однак експерти зазначили, що це підвищення податку на 7,75 відсотка. Таким чином, з більш високою вільною сумою і більш високим порогом ми будемо стикатися з двома вищими податковими ставками – тобто 24,75% і 39,75% відповідно, що робить податкові ставки в Польщі дуже високими. Неспроможність відняти внески за здоров’я зменшить пільги для середнього класу і створить більш високе навантаження на людей з високим доходом.

5. Пенсії до 2500 злотих без податку

В рамках реформи податкової системи оголосили про підвищення пенсій на суму вільну від податку податку до 2500 злотих. За розрахунками уряду, це зміна, яка збільшує виплати для 65% всіх пенсіонерів до 2000 злотих на рік.
Зміни з цього питання мають бути прийняті урядом у вересні цього року.

6. Нульовий PIT для працюючих людей похилого віку

Уряд оголошує про запровадження нового інструменту, а саме стимулювання продовження роботи після досягнення пенсійного віку, тобто pit-0 для літніх людей.

Згідно з цим рішенням, працівники, які досягли пенсійного віку (60 і 65 років), але не виходять на пенсію і продовжують працювати, не будуть платити податок на прибуток. В результаті зросте їхня чиста зарплата, а також майбутня пенсія.

7. Нові місця праці

Також пообіцяли створити 500 тисяч нових робочих місць, які будуть створені за допомогою запланованих інвестицій. У кризові часи держава повинна взяти на себе роль головного інвестора. Завдяки випуску облігацій розвитку Банк Польщі зможе мобілізувати фонд, який буде фінансувати реконструкцію та модернізацію країни після пандемії.

Програма оголосила про будівництво більше 2 000 км нових автострад і автомагістралей, будівництво ясел для 10 000 дітей, сотні дитячих садків, модернізацію 3600 дитячих майданчиків, спортивних центрів, діджиталізацію охочих місцевих органів влади та місцевих державних служб.

8. Гарантований власний внесок

В уряді анонсували програму підвищення доступності фінансування власного житла. Держава має гарантувати до 100 000 злотих власного внеску тим, хто бере кредит, або запропонувати грант до 160 000 злотих людям, які використовують соціальне житло або багатодітним сім’ям.

Сума має залежати від розміру сім’ї. Сума отриманого фінансування буде залежати від кількості дітей у сім’ї – 20 000 злотих на другу дитину, 60 000 злотих на третю, 20 000 злотих на кожну наступну дитину.

Однак програмою скористаються не всі. Допомогти зможуть людям у віці 20-40 років. Крім того, як йдеться в документі, буде введений максимальний рівень ціни на 1 м2 нерухомості, який буде мати право на програму.
Підраховано, що близько 80 000 сімей на рік зможуть скористатися цією схемою.

9. Будівництво без дозволу

Крім того, в уряді заявили, що будівництво одноповерхових будинків площею до 70 м2 буде можливе без дозволу, управителя та будівельної книги. Будівництво має бути можливим тільки на підставі заявки. Закон має бути прийнятий у вересні 2021 року.

10. Енергетичний перехід

Обговорений пункт про будівництво атомної електростанції в Польщі. Це збільшить енергетичний суверенітет Польщі, забезпечить невуглецеву енергію, наблизить до кліматичної нейтральності і також створить численні робочі місця.

Також було анонсовано будівництво вітряних електростанцій на морі.

Крім того, програма передбачає створення урядової Програми газифікації малих островів. Як зазначається, на газифікацію чекають 1111 районів. Будуть постачати газ в місця, які ще не були досягнуті газифікацією мережі.

Також було вирішено питання удосконалення програми «Чисте повітря». Буде запроваджена можливість подачі заявки на фінансування з банківської системи.

Коментувати

Останні новини

Підпишись та отримуй актуальні новини першим:

Share via
Copy link
Powered by Social Snap