Правила та обмеження пов’язані з відбуттям карантину для прибуваючих в Польщу станом на 26-05

Правила та обмеження пов’язані з відбуттям карантину для прибуваючих в Польщу станом на 26-05
Головна Сторінка » Blog » Правила та обмеження пов’язані з відбуттям карантину для прибуваючих в Польщу станом на 26-05

Обмеження поширюється на осіб, які:

– перетнули польський кордон, який є зовнішнім кордоном ЄС*

– перетинають кордон Республіки Польща з Шенгенської зони

– контактували з інфікованими коронавірусом особами, які проживають з інфікованою (ізольованою) особою

– були направлені на тест на COVID-19 лікарем первинної або нічної допомоги

Правила для подорожуючих, які прибувають з Шенгенської зони:

Мандрівники перебувають на 10 денному карантині, або повинні пред’явити негативний тест на COVID-19. Тест потрібно буде проводити не пізніше, ніж за 48 годин до перетину кордону.

Тип тесту: ПЛР або антигенний.

Рішення охоплює всі види транспорту: колективний та індивідуальний транспорт та пішохідний перехід кордону.

Мандрівникам, які були поміщені на карантин у Польщі, можна зробити тест, негативний результат якого буде звільняти з карантину.

Правила для подорожуючих, які прибувають до Польщі з поза зони Шенген:

Кожен з мандрівників направлений на карантин.

З карантину не звільняє тест, проведений в країні, з якої приїжджає людина.

Мандрівники, які були поміщені на карантин, можуть зробити тест у Польщі, негативний результат якого буде звільняти з карантину.

Тип тесту: ПЛР або антигенний.

Ті, хто подорожує з Індії, Південної Африки та Бразилії, не мають права на звільнення від карантину на основі тесту. Така можливість допускається тільки через 7 днів перебування на карантині. Обов’язок карантину вважається виконаним, коли в систему санепідемслужби вводиться негативний результат тесту медичною діагностичною лабораторією.

ВАЖЛИВО! Люди, щеплені від COVID-19, звільняються від карантину. Це стосується осіб, які пройшли сертифікацію, щоб зробити захисну вакцинацію вакциною, яка була дозволена в Європейському Союзі.

У випадку якщо людина не зробила тесту і щеплення, то карантин триває 10 днів, якщо пацієнт не відчуває симптомів COVID-19.

У разі появи симптомів коронавірусу під час домашньої ізоляції лікар первинної допомоги може продовжити ізоляцію, а її припинення може настати не раніше, ніж через 13 днів після появи симптомів.

Людина, яка співпроживає з людиною, інфікованою вірусом SARS-CoV-2 (позитивним тестом), зобов’язана пройти карантин з дати отримання позитивного результату тесту до 7 днів після закінчення ізоляції інфікованої людини.

Обов’язок відбуття карантину не поширюється на людину, яка практикує медичну професію. З 28 грудня обов’язковий карантин також не потрібен людям, які були щеплені від COVID-19.

За час карантину:

– не можна виходити з дому

– вигул з собакою, ходити в магазин або до лікаря заборонено

– якщо ви відчуваєте симптоми захворювання (відчуття нездужання, лихоманка, кашель, задишка) зверніться до вашого лікаря

ВАЖЛИВО! У рамках перевірки поліцейські відвідують людей, які перебувають на карантині, та перевіряють, чи залишаються вони за місцем проживання. Регламент передбачає можливість накладення фінансового штрафу до 30 тисяч злотих на тих, хто не дотримується карантину. Рішення щодо конкретної суми штрафу завжди індивідуальне.

Зауваження! Карантин призупиняється на час обстеження, яке направив лікар (шлях до місця збору аналізів і повернення додому). З 28 листопада відбувається призупинення карантину або ізоляції, також при необхідності візиту до лікаря. У цих ситуаціях немає обов’язку повідомляти про це санепід.

Коментувати

Останні новини

Підпишись та отримуй актуальні новини першим:

Share via
Copy link
Powered by Social Snap