Працював в Польщі у 2020 році і не встиг розрахувати свій PIT 37 до 30-04? Чи буде штраф?

Працював в Польщі у 2020 році і не встиг розрахувати свій PIT 37 до 30-04? Чи буде штраф?
Головна Сторінка » Blog » Працював в Польщі у 2020 році і не встиг розрахувати свій PIT 37 до 30-04? Чи буде штраф?

Все залежить від величини шкоди, яку Ви задасте державі не розрахувавши свій PIT, чи сплачені усі податки та від того, на який термін Ви протермінували свій розрахунок. Також важливу роль грає, те чи Ви самі повідомите ужонд про це і виправите усі порушення, чи ужонд скарбовий це вичислить, зареєструє і відправить Вам офіційний лист.

Людям, які просто працювали, як найманий працівник, не вели підприємницької діяльності на території Польщі, не мали великих оборотів, не сплачували самостійно податків, за те що просто вчасно не відправили свою декларацію нічого страшного не загрожує.

Але, якщо Ви плануєте пов’язати своє найближче майбутнє з Польщею, то її всетаки потрібно буде розрахувати, щоб в подальшому не було проблем з отриманням карти тимчасового перебування, карти резидента, чи з відкриттям своєї діяльності, якщо маєте таке у планах.

Міністерство фінансів Польщі, на порталі podatki.gov.pl ввело систему, яка автоматично генерує усі наші декларації на основі даних, які отримує ужонд скарбовий від роботодавців. До 30 квітня, можна було зайти на цей портал, переглянути стан своєї декларації, внести поправки, якщо це потрібно, затвердити та відправити в ужонд скарбовий. Якщо ми цього не зробили, то система зробила це автоматично з тими даними які мала. У випадку іноземців з цим може бути дві проблеми:

– у вас не було номеру PESEL і система не згенерувала Ваш PIT;
– було подано не вірні дані, наприклад, українська адреса або якісь помилки в декларації PIT 11.

Але ще можуть бути просто якісь нюанси пов’язані з тим, що роботодавець не відправив Pit 11 в ужонд, не доплатив податки за вас, а ви не будете про це знати.

Тому для початку нам потрібно:

– перевірити, чи було згенеровано нашу декларацію автоматично (перевірити можна або на порталі podatki.gov.pl, або безпосередньо в ужонді скарбовому);
– якщо було згенеровано, не має помилок, то ми нічого не робимо, чекаємо повернення коштів (якщо воно є);
– якщо згенеровано, але з помилками, то потрібно скласти «коректу», тобто поправку декларації та надіслати в ужонд;
– якщо не згенеровано, то потрібно якомога швидше розрахувати свій PIT 37 та надіслати його в ужонд разом з поясненням, чому ви протермінували складаня своєї декларації („czynny żal” це називається).

Не варто хвилюватися, просто потрібно швидко виправити свою помилку і закрити це питання.

Особистий досвід з запізненням складання декларації на 3 місяці, про це у відео ➡️

Коментувати

Останні новини

Підпишись та отримуй актуальні новини першим:

Share via
Copy link
Powered by Social Snap