Посли ЄС внесли Україну до списку країн, громадяни яких не мають обмежень на в’їзд до ЄС

Посли ЄС внесли Україну до списку країн, громадяни яких не мають обмежень на в'їзд до ЄС
Головна Сторінка » Blog » Посли ЄС внесли Україну до списку країн, громадяни яких не мають обмежень на в’їзд до ЄС

Посли ЄС включили Україну до так званого “зеленого списку”. Це країни, в’їзд для громадян яких може відбуватися не лише із доведеною документально серйозною метою, а й, наприклад, в туристичних цілях. Про це пише workstaff.pl з посиланням на виданняЄвропейська правда.

Інформація вперше з’явилась у твіті Рікарда Джозв’яка, кореспондента Радіо Свобода.

Тобто, 14 липня посли ЄС рекомендують країнам ЄС зняти заборону на в’їзд для українців. Інформація має вступити в дію з 15 липня. Нагадаємо, що після запровадження ковідних обмежень в’їхати на територію ЄС громадяни третіх країн могли лише маючи поважну причину, наприклад, вид на проживання чи з метою роботи.

Відтепер теоретично можна буде в’їхати до ЄС, наприклад, з туристичною метою. Хоча кожна країна ЄС і надалі буде мати свої правила і обмеження для в’їзду громадян третіх країн, в тому числі України. Наприклад, тести, карантин чи вимогу вакцинації.

Рекомендація НЕ означає зняття всіх заборон чи обмежень. Виконувати рекомендацію чи ні – справа країни-члена ЄС.

Наприклад, Греція ще з травня дозволила в’їзд для туристів з України з ПЛР тестом або тим, хто вакциновані.

Щодо Польщі, то скоріш за все поки-що буде зберігатися карантин для невакцинованих. За інформацією потрібно слідкувати постійно, адже вона змінюється дуже швидко.

Що може потішити, так це можливість в’їзду до Польщі по біометрії “як колись”, але це лише у випадку якщо Польща прислухається до рекомендацій і запровадить їх в дію. Поки-що на кордоні потрібно пред’явити документ, метою в’їзду якого є робота, навчання, вид на проживання чи інша вагома причина.

Нагадаємо, останнє оновлення списку “безпечних країн” відбулося 1 липня, тоді до нього увійшли декілька країн, серед яких Азербайджан та Молдова.

Безпечними вважаються країни в яких протягом останніх 14 днів було не більше як 100 випадків захворювання на 100 тисяч осіб. Також до уваги беруть кількість проведених тестів, достовірність інформації тощо.

Інформація постійно змінюється, як і країни у списку. Тому перед поїздкою до певної країни ЄС радимо перевіряти актуальний стан речей в офіційних джерелах.

Коментувати

Останні новини

Підпишись та отримуй актуальні новини першим:

Share via
Copy link
Powered by Social Snap