Новий тренд європейських офісів – 4-денний робочий тиждень в призмі рекрутації

Новий тренд європейських офісів - 4-денний робочий тиждень в призмі рекрутації
Головна Сторінка » Blog » Новий тренд європейських офісів – 4-денний робочий тиждень в призмі рекрутації


Ще декілька років тому, здається, в Естонії, проводили експеримент де офісним працівникам скоротили робочий день до 6 годин без урізання зарплати і це неабияк вплинуло на продуктивність. Нещонавно ж, після того як BBC написала про скорочений до 4-х днів робочий тиждень у провідних країнах Європи, багато польських ЗМІ опублікувало цю новину. Ми у rekrutera.com постаралися розібратися як би це виглядало у системі українсько-польської рекрутації і чи можливо це взагалі.

В ЗМІ пишуть про те, що протягом декількох років Ісландія тестувала 4-денний робочий тиждень залишаючи оплату праці такою ж як і при роботі з понеділка по п’ятницю. Також такий робочий тиждень збираються тестувати в Іспанії, говорять про таку можливість в Великобританії і Німеччині, і вже є певні напрацювання в цьому плані в Новій Зеландії.

Звідки ж взялася така ідея як 4-денний робочий тиждень? Почалося все із 8-годинного робочого дня. Чи хтось з вас задумувався чому саме 8 годин триває стандартний робочий день в офісі? Чому не 7 і не 9? Багато хто вважає це за “спадок” індустріалізації суспільства вкінці 19 століття, коли через бурхливі темпи її розвитку робітники змушені були працювати по 12 годин і більше за мізерні зарплати. Після страйків працівників фабрик і заводів на початку вже століття 20-го робочий день зменшили до 8 годин. З того часу так і залишився 8 годинний робочий день, але тоді мало хто працював в офісах і розвиток технологій був незрівнянно нижчий ніж тепер. Зараз 21 століття, багато хто має офісну роботу, але працює по 8 годин, як робітник на заводі кінця 20 століття. І це не змінювалось майже 100 років.

Тому в багатьох корпораціях з прогресивним мисленням почали тестувати різні форми роботи, робочого дня і робочого тижня. Як виявилось, коротший робочий день є ефективнішим, тому що мобілізує працівника швидше виконувати свою роботу. Працівник фокусується на роботі, а не на розмовах з колегами, перегляді інстаграму, попиванні кави чи перекурах. Всі ці “офісні ритуали” не обов’язково означають, що працівник лінивий. Просто розумова праця напрочуд виснажлива психічно і фізично, тому мозок увесь час шукає, як йому перепочити, відволіктися, тобто – зберегти енергію.

Секретом успішного скороченого робочого дня є саме ефективне використання виділеного для роботи часу, а також усвідомлення того, що попереду є більше часу для присвячення власному розвитку.

Подібна ситуація і зі скороченим робочим тижнем. Менше днів роботи – менше часу на реалізацію завдань, тому працівники намагаються встигнути швидше виконати поставлені завдання. Не може не надихати 3-денний вікенд, що “маячить” на горизонті, який можна провести з родиною, коханою людиною чи використати для власного розвитку, розслаблення, задоволення.

Якісний відпочинок сприяє тому, що люди хочуть повернутися на роботу і попрацювати, а після 4-х днів роботи вже хочуть займатися іншими власними справами. Адже баланс днів зсувається до 4 на 3, а це майже порівну. Тому при такій роботі офісні працівники набагато рідше вигорають емоційно, є більш задоволеними, веселими, ініціативними, що позитивно впливає на продуктивність праці і роботу всієї фірми.

Чи можливо запровадити такий режим робочого тижня у рекрутації, зокрема у рекрутації українських працівників до Польщі? Можливо, але через певні нюанси це може бути важко зробити.

По-перше, рекрутер працює з людьми, ці люди телефонують і увечері і протягом дня. Хтось перетинає кордон, хтось загубився і не знає як доїхати, а хтось після роботи, листаючи увечері Фейсбук натрапив на вашу вакансію і телефонує до вас запитати про подробиці. Тому рекрутер часто і так має ненормований робочий день. Те ж саме можна сказати і про дні тижня, роботу в суботу і іноді – неділю.

По-друге, рекрутер може спілкуватися напряму із польським роботодавцем, а це впливає на те, що роботодавець може зателефонувати і в п’ятницю. Якщо агенція працюватиме з понеділка по четвер, то вона може бути неконкурентною. Єдиний вихід тут – налаштувати робочий тиждень так, щоб одні рекрутери працювали з понеділка по четвер, а інші – з вівторка по п’ятницю. Проте в Польщі такий варіант видається утопією.

Як один із варіантів – працювати як рекрутер-фрілансер працівників з України. Тоді можна обирати до душі години роботи і робочі дні. Щоправда, у роботі з людьми це не завжди може спрацювати.

Тому на даний період часу 4-денний робочий тиждень для працівників сфери рекрутації Польщі є малоімовірним, але цікавим варіантом. Багато залежить від керівника агенції з працевлаштування та його бачення ситуації з цього приводу. А взагалі, якщо робота подобається і до цього вмієш зберігати баланс праці та відпочинку, ти і так встигатимеш отримувати задоволення від життя.

Коментувати

Останні новини

Підпишись та отримуй актуальні новини першим:

Share via
Copy link
Powered by Social Snap