Чи можна відкрити запрошення на іншого роботодавця якщо вже є запрошення

Чи можна відкрити запрошення на іншого роботодавця якщо вже є запрошення
Головна Сторінка » Blog » Чи можна відкрити запрошення на іншого роботодавця якщо вже є запрошення


Часто кандидати їдуть на одну вакансію, а потім з певних причин вирішують змінити роботу на іншу. Документом, який найчастіше використовують заробітчани з України для в’їзду в Польщу з метою роботи є освядчення (oświadczenie), тому що воно дозволяє працювати і по візі і по безвізу, максимально 180 днів у році і отримати його можуть не громадяни всіх країн, а лише України, Білорусі, Росії, Грузії та Вірменії. В народі цей документ називають “запрошення” або “звичайне запрошення”, “пріглос” тощо. 

Багатьох цікавить питання: “Якщо запрошення відкрито на одного роботодавця, а хочеш на роботу до іншого, чи можна без проблем влаштуватись на іншу роботу?” Влаштуватись можна, але чи без проблем – залежить від ситуації і далі пояснимо чому.

Для того, щоб влаштуватись на нову роботу в Польщі, новому роботодавцю потрібно відкрити на вас нове освядчення на ту кількість днів, яка залишилась у вас із 180. Для цього потрібно спочатку анулювати попереднє освядчення, якщо попередній роботодавець цього ще не зробив.

Тобто, якщо ви прийдете на нову роботу і у вас буде активне освядчення (запрошення) від старого роботодавця, то в системі в ужонді праці вам не зможуть просто фізично внести дані і оформити нове освядчення (запрошення).

Тому спочатку дізнайтеся, чи анулював попередній роботодавець (агенція) ваше попереднє запрошення. Якщо ні – попросіть його (агенцію) це зробити.

Іноді роботодавець може спеціально довго тягнути з анулюванням, якщо розлучилися “не полюбовно”, наприклад – ви втекли з роботи, не попередили, посварилися. Такий роботодавець (агенція) знає, що відкрите запрошення “їсть” ваші дні перебування (із тих 180 днів, які дозволено працювати протягом року) і може “тягнути резину” спеціально. Тому радимо як працівникам так і роботодавцям розходитись мирно.

Що робити, якщо роботодавець не хоче анульовувати запрошення?

Вам потрібно особисто відвідати ужонд праці, в якому було відкрито на вас дане запрошення, взяти з собою свій паспорт і запрошення і повідомивши причину (зміна роботи) попросити працівника ужонду праці анулювати його.

Іноді ця “процедура” може бути досить проблематична, тому що запрошення на вас може бути відкрито якоюсь агенцією, скажімо, у Гданську, а ви знаходитесь, наприклад, у Вроцлаві і щоб самостійно анулювати робоче запрошення вам потрібно буде їхати у Гданськ і шукати саме той ужонд, який вам його відкрив.

Як взнати чи є на вас відкрите запрошення?

Часто буває так, що при працевлаштуванні на нову роботу український працівник і не підозрює, що на нього в даний момент відкрите запрошення. Проблеми починаються коли роботодавець звертається в ужонд праці за місцем реєстрації своєї діяльності, щоб зареєструвати запрошення на працівника з-закордону і дізнається, що запрошення (освядчення) відкрити не можуть, тому що не анульоване попереднє.

Тоді вам особисто потрібно зателефонувати в цей ужонд, представитись (ім’я, прізвище, підготувати свої паспортні дані), пояснити ситуацію і попросити надати вам інформацію, хто саме (яка фірма, агенція) і з якого міста відкрили на вас запрошення. УВАГА! Зателефонувати можете лише ви особисто. Нікому окрім вас такої інформації не нададуть.

Після того як дізнаєтесь, хто відкрив на вас запрошення, радимо телефонувати до них і попросити анулювати. Це все-таки менш затратно ніж їхати особисто в ужонд, часто на інший кінець Польщі.

Коментувати

Останні новини

Підпишись та отримуй актуальні новини першим:

Share via
Copy link
Powered by Social Snap